O firmie

Motorola Solutions jest liderem w branży telekomunikacyjnej, powstałym w 1928 roku. Firma zatrudnia ponad 20 000 pracowników w 65 krajach i dostarcza produkty zarówno klientom biznesowym, jak i instytucjom rządowym.

Główne obszary działalności to obsługa organów rządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne oraz przedsiębiorstw komercyjnych. Nasza czołowa pozycja w tych obszarach obejmuje obsługę komunikacji służb bezpieczeństwa publicznego od infrastruktury do aplikacji i urządzeń, takich jak komunikatory radiowe czy specjalistyczne przenośne urządzenia obliczeniowe dla przedsiębiorstw. Produkujemy zaawansowane urządzenia rejestrujące dane, takie jakie czytniki kodów kreskowych i RFID (identyfikacja za pomocą fal radiowych) dla biznesu. Dostarczamy profesjonalne i komercyjne radiotelefony na potrzeby różnych rynków, a z myślą o przedsiębiorcach detalicznych tworzymy również nielicencjonowane szerokopasmowe architektury i bezprzewodowe sieci lokalne (WLAN).

W Polsce Motorola Solutions posiada siedzibę w Krakowie i Warszawie. Nasze Centrum w Krakowie to jeden z czołowych ośrodków Motoroli na świecie. W Centrum Oprogramowania oraz Centrum Finansowym pracuje obecnie ponad 1100 osób, a liczba ta ciągle rośnie. W Centrum Oprogramowania tworzone są systemy komunikacyjno-radiowe dla służb bezpieczeństwa publicznego, aplikacje współdziałające z tymi systemami oraz oprogramowanie radiotelefonów w standardzie TETRA. Centrum Finansowe jest częścią globalnej sieci finansowych Shared Services i świadczy usługi księgowo-rozliczeniowe oddziałom Motorola Solutions na całym świecie.

Przez kilkanaście lat swojego istnienia w Polsce firma zbudowała markę solidnego pracodawcy, który w oparciu o wiedzę, ambicję i profesjonalne podejście do pracy zespołowej absolwentów polskich uczelni, przyczynia się do dalszego rozwoju Motorola Solutions.