Motorola Solutions w środowisku akademickim

Motorola od lat współpracuje ze środowiskiem akademickim. Od samego powstania Cen­trum współdziałaliśmy ze szkołami wyższymi w Krakowie, dzieląc się naszą specjalistyczną wiedzą, chcemy pomagać w rozwijaniu ogromnego potencjału tkwiącego w uczniach i studentach.

Naszymi partnerami są m.in.: Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska. Pracownicy firmy często uczestniczą w seminariach specjalistycznych, konferencjach branżowych, projektach realizowanych z kołami naukowymi. Z grantów Motorola Solutions Foundation sposorowane są inicjatywy dla młodych ludzi – jednym z przykładów jest First LEGO League, która to inicjatywa zachęca młodzież do kontaktu z naukami ścisłymi oraz zdrowego współzawodnictwa. Firma organizuje także spotkania na uniwersytetach, można nas również spotkać na uczelnianych targach pracy.

PROGRAM STAŻY STUDENCKICH

Motorola Solutions w Krakowie od wielu lat współpracuje z gronem akademickim w Polsce. Jednym z obszarów działalności w tym zakresie jest organizacja staży dla studentów kierunków związanych z obszarami naszej działalności (informatyka, telekomunikacja, automatyka i robotyka oraz pokrewne, finanse, księgowość, rachunkowość czy też kierunki humanistyczne i pedagogiczne).

Motorola Solutions stanowią okazję do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności, poznania nowych osób oraz zdobycia ciekawych doświadczeń. Staramy się, aby zatrudnieni studenci czuli, że ich praca ma znaczenie i aby jak najwięcej się nauczyli.

KOGO SZUKAMY?
Staże kierowane są do studentów ostatnich lat (IV i V rok). Trwają 12 miesięcy, a nabór prowadzimy cały czas w zależności od potrzeb. Łącznie co roku proponujemy staże kilkudziesięciu osobom.

Profile stażowe w Centrum Oprogramowania:
•    C/C++
•    Java
•    C#
•    Perl/Unix
•    Tester

Profile stażowe w Centrum Finansowym:
•    Accounts Receivable
•    Accounts Payable
•    Financial Analysis
•    General Ledger

Profile stażowe w Departamencie Learning:
•    Technical Writer

Poszukujemy osób ambitnych, dobrze współpracujących w grupie, znających podstawy obszarów, w których odbywa się praktyka. Od wszystkich studentów oczekujemy znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. Podczas stażu wymagamy pracy przynajmniej na pół etatu.

CO OFERUJEMY?
Naszym stażystom oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, umowę o pracę, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, kartę Benefit Multisport, komfortowe warunki pracy (nowoczesna siedziba w bardzo dobrze skomunikowanej części Krakowa, stół do gry w piłkarzyki i boisko do siatkówki plażowej, brak dress code i świetna atmosfera pracy), wyjazdy integracyjne i kluby zainteresowań, zniżki w sklepach, restauracjach, itd.

Najlepszym osobom proponujemy współpracę już jako pracownikom, dlatego jest to doskonała droga do kariery w Motorola Solutions!

JAK APLIKOWAĆ?
Aktualne ogłoszenia na staże wraz ze szczegółowymi wymaganiami oraz formularzem aplikacyjnym znajdują się na naszej stronie rekrutacyjnej: careers.motorolasolutions.com

 

DZIEŃ OTWARTY

Raz w roku, zwykle na jesień, otwieramy drzwi naszego Centrum zapraszając na Motorola Solutions Open Day, które to wydarzenie pokazuje, jak wygląda nasza firma od wewnątrz oraz stanowi okazję do zapoznania się z tym, co robimy i jak pracujemy. Program jest niezwykle bogaty i każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas Dnia Otwartego można porozmawiać z naszymi pracownikami, zwiedzić laboratoria, wziąć udział w konkursach, posłuchać prezentacji czy obejrzeć wyniki realizowania pasji naszych pracowników, takich jak np. roboty. Szczegółowych informacji należy szukać na naszym profilu na Facebook’u.

KURS INŻYNIERII OPROGRAMOWANIA

Jednym z reprezentatywnych przykładów współpracy w zakresie relacji z uniwersytetami jest współdziałanie z Uniwersytetem Jagiellońskim w ramach prowadzenia kursów z ogólnej dziedziny inżynierii oprogramowania. Celem finansowanych przez Motorolę programów edukacyjnych jest nie tylko chęć zaspokojenia bieżących potrzeb rekrutacyjnych, lecz przede wszystkim próba lepszego przygotowania absolwentów polskich uczelni do aktualnych potrzeb rynku i pracy w firmach tworzących oprogramowanie.

PRACE DYPLOMOWE

Motorola Solutions oferuje również możliwość współpracy przy pisaniu pracy dyplomowej. Nasza oferta to opieka mentorska doświadczonych programistów, realizacja niebanalnych tematów z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz praktycznych projektów z zastosowaniem biznesowym. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na adres email: thesis@motorolasolutions.com.

PROGRAM DIVERSITY

Od kilkunastu lat z udziałem szkół średnich i uczelni krakowskich Motorola przeprowadza coroczny konkurs „Diversity”. Pojęcie to rozumiane jest w tym wypadku jako różnorodność wewnątrz pracujących zespołów, co wspomaga kreatywność, elastyczność, dostosowanie się do wymagań klienta oraz efektywność. Poprzez ten projekt Motorola chce zachęcić młodzież szkół średnich, a zwłaszcza dziewczęta, do wyboru studiów związanych z technologiami informatycznymi i zmienić stereotypowo postrzegany wizerunek programisty. W rzeczywistości zawód ten nie jest uzależniony od płci i łączy się z fascynującą pracą, podróżami zagranicznymi i szerokimi perspektywami rozwoju zawodowego. Sam konkurs polega na współzawodniczeniu ze sobą zespołów składających się z dziewcząt i chłopców w projektach informatycznych, np. tworzeniu stron internetowych czy programowaniu robotów. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.diversity.pl.