Centrum oprogramowania Motorola Solutions

Centrum Oprogramowania Motorola Solutions w Krakowie (Krakow Design Center) jest jednym z czołowych centrów technologicznych Motorola Solutions na świecie.

Centra te wspierają działania Motorola Solutions w rozwoju oprogramowania oraz innowacyjnych projektach sprzętowych. Centrum liczy obecnie kilkaset osób, a wciąż przybywają nowi pracownicy. Zatrudniamy najlepszych specjalistów na rynku, pochodzących z całej Polski – są to młodzi, wykształceni absolwenci informatyki, automatyki i robotyki, elektroniki i telekomunikacji, fizyki, elektrotechniki etc., a także eksperci, którzy zdobyli już doświadczenie w branży.

Centrum Oprogramowania w Krakowie zajmuje się przede wszystkim tworzeniem oprogramowania systemów bezpieczeństwa publicznego TETRA/APCO-25 oraz Public Safety LTE. Nasi inżynierowie tworzą oprogramowanie dla najnowocześniejszych cyfrowych systemów łączności bezprzewodowej oraz umożliwiające zarządzanie sieciami oraz terminalami radiowymi w systemach TETRA, ASTRO i LTE. Podczas codziennej pracy programiści tworzą nowe funkcjonalności takich elementów systemu jak stacje bazowe, konsole dyspozytorskie oraz aplikacje zarządzające bezpieczeństwem. Dzięki naszemu oprogramowaniu klienci wykorzystujący sieci radiowe Motorola Solutions mogą również monitorować ich aktualną wydajność, modyfikować konfiguracje, obserwować wszelkie zdarzenia, jakie w nich przebiegają oraz dbać o ich pełne bezpieczeństwo. Tworzymy także aplikacje wykorzystujące możliwości przesyłania danych przez systemy radiowe, w tym przez infrastrukture LTE, aby dostarczyć użytkownikowi końcowemu szerokie spektrum serwisów, takie jak lokalizacja, obecnosc, poziom jakosci (QoS) itp.

Pracując z nami, będziesz miał szansę uczestniczyć w pełnym cyklu produkcji oprogramowania, od architektury software’u przez development i testy, aż do integracji systemu. Z naszych produktów korzystają policjanci, strażacy, wojskowi, służby specjalne, firmy transportowe i energetyczne na całym świecie. Posiadamy laboratorium doskonale wyposażone zarówno w elementy systemów, jak i sprzęt pomiarowo-diagnostyczny – poczynając od mierników i oscyloskopów, a na symulatorach sygnałowych kończąc. Duża liczba dostępnych radiotelefonów i stały dostęp do systemu TETRA poprzez interfejs radiowy oraz do infrastruktury LTE stwarzają komfortowe warunki pozwalające na szybką weryfikację wyników własnej pracy.